Katuse renoveerimine Viljandimaal

Katusetööde puhul tehtud vead maksavad kurjalt kätte

Et katus saaks kvaliteetne, peab see olema ehitatud kvaliteetsetest materjalidest, targa lahenduse põhjal ja oma ala spetsialistide poolt. Kui üks nendest kolmest komponendist ei ole täidetud on sul võimalik juba lähiaastatel uuesti katusetööd ette võtta. Halvemal juhul pead tegelema ka hoonesiseste veekahjustuste kõrvaldamisega.

Katusetöid on võimalik teha erinevas mahus ning erinevaid lahendusi kasutades. Kui avanenud menüüst sobivat katusetööd ei leidnud, võta ühendust. Arutame sinu vajadused läbi ja leiame sobiva lahenduse.

 

Ogaplaatidega ühendatud katusefermid on mõistlik lahendus
Tehases toodetud ogaplaatfermid võimaldavad maja katuse kiiresti ja soodsalt püsti saada. Katusefermide tüüpe on väga erinevaid ning seetõttu sõltub eelkõige tellijast, kas paigaldame sinu majale tavafermi, toaga või katuseruumiga fermi, mansardfermi või midagi muud põnevat.

Viispluss Ehituse poolt pakutavad katusefermid on projekteeritud tunnustatud arhitekti poolt spetsiaalse arvutiprogrammi abil ning need on valmistatud sertifitseeritud tootmismeetodite abil.

Meie katusefermide eelisteks on:

  •       kuni 30-protsendiline materjali kokkuhoid võrreldes traditsioonilise katuseehitusviisiga
  •       kiire ja lihtne montaaž
  •       lihtsustab hilisemaid remondi ja hooldustöid
  •       aitab kokku hoida aega ja raha

Viispluss Ehitus tegeleb nii katusefermide müügi, transpordi kui paigaldusega.

Sarikad on katuse kandekonstruktsiooni osad
Teineteise kõrvale paigaldatud sarikad moodustavad viilu, mis kaetakse aluskatte ja roovitisega ning kõige peale tuleb katusekattematerjal. Sarikad toetuvad hoone välisseintele või laetaladele ning nende ülemised otsad ühendatakse tavaliselt penniga.

Sarikate enamlevinud materjaliks on okaspuidust hööveldatud prussid ristlõikega 5 x 15 cm. Sõltuvalt objekti omapärast võib sarikad enne paigaldamist maas kokku panna või ka kohapeal paika monteerida ja mõõtu lõigata.

Kui nii mõnegi töö saad iseseisvalt oma maja juures ära teha, siis sarikate vahetus see kindlasti ei ole. Kui nii kaugele jõuad, oleme sulle meelsasti abiks.

Katusekatte materjal tuleb ära otsustada enne sarikate paigaldust
Maja ehitamisel on alati hea terviklikku pilti silme ees hoida ning liikuda samm-sammult oma eesmärgile lähemale. Kui oled näiteks sarikate või katusefermide tellimisel lähtunud teadmisest, et katusekattematerjaliks tuleb plekk, siis ei ole võimalik seda viimasel hetkel betoonkivist katuse vastu ümber vahetada. Kivikatus on lihtsalt väga palju raskem ning sinu plekk-katuse raskusele arvestatud sarikad ei pea koormusele vastu. Kui tegemist on väga madala kaldega viilkatusega, siis ei pruugi kivikatus oma funktsiooniga kuigi hästi hakkama saada.

Lisaks plekk- ja kivikatustele leiavad katusekatte materjalidena laialdast kasutust ka eterniit ja bituumensindel.

Viispluss ehitus on katusekatte vahetusega tegelenud ettevõtte algusaastatest peale. Seetõttu oleme valmis lahendama ka keerulisemaid situatsioone. Meeleldi aitame kaasa mõelda nii sobiva katusekattematerjali valikul ja oleme abiks selle paigaldamisel. 

Katusealuste väljaehitamine on väga populaarne
Tänapäevased ehitusmaterjalid on suureks abiks, kui soovid oma elamispinda katusealuse arvelt laiendada. Katusealuste väljaehitamine on väga tänuväärne tegevus, sest alumisel korrusel toodetaval soojusel on omadus ülespoole tõusta ja miks siis mitte sellega veel mõned ruumid soojaks kütta.

Katusealuse väljaehitamiseks tuleb ruum soojustada, paigaldada loomuliku valguse ligipääsuks otsa- ja katuseaknad, vedada lisanduvale pinnale kommunikatsioonid ja ruum viimistleda. Lihtne.

Katusealuste väljaehitamine on Viispluss Ehituse üks lemmiktegevusi. Esimese katusealuse ehitasime elamiskõlbulikuks 1995. aastal Viljandis. See töö õpetas meile palju ning andis hulgaliselt kogemusi, mis katusealuste väljaehitamisel kindlasti marjaks ära kuluvad. Sellest ajast peale oleme aidanud oma klientidel katusealuseid kasutusele võtta enam kui 25 korral ja see töö meeldib meile väga.

Katuse soojustamine aitab küttekulusid oluliselt vähendada
Katuse soojustamine on tähtis töö. Sellest sõltub, kui suured või väikesed on sinu küttearved järgnevatel aastatel. Ei ole ju kellelegi saladuseks, et soe õhk tõuseb üles ning seetõttu on väga oluline see enne katuse kaudu väljumist kinni püüda ja sees hoida.

Kui oled otsustanud oma elamu ruutmeetreid katusealuse arvelt laiendada, siis vertikaalsete pindade puhul soovitame kasutada plaatvilla ning horisontaalsete puhul puistevilla. Konstruktsiooniliste lahenduse vahel otsustades oleme sulle meelsasti abiks.

Vihmaveesüsteemid juhivad katusele sadanud vee maha
Eramute vihmaveesüsteemid koosnevad peamiselt horisontaalsetest veerennidest ning hoone nurkadest ning akende vahelt maapinnale ulatuvatest vihmaveetorudest. Vihmaveesüsteemide rajamise eesmärgiks ongi koguda katusele sadanud vesi kokku ning suunata see hoonest võimalikult kaugele, et takistada sel maja lähedale pinnasesse imbuda.

Kui jätta vihmaveesüsteem rajamata võib räästast tilkuv vesi tuulega fassaadile jõuda ning selle viimistluskihti aja jooksul kahjustada. Kui vihmaveesüsteemide rajamine põhjalikult läbi mõelda, siis on võimalik katusele sadanud vesi otse drenaaži suunata.

Lisaks vihmaveesüsteemidele pakume sulle ka katusesildasid ja –redeleid, mis lihtsustavad oluliselt korstnapühkija tööd. Samuti kuuluvad meie tootevalikusse erinevad lumetõkked, mis kaitsevad sind ja sinu lähedasi ootamatute lumevaringute eest ning vihmaveerenne lumeraskuse eest!

Viispluss Ehitus kasutab ainult Eestis ja Skandinaavias toodetud kvaliteetseid katusesüsteeme ja -materjale.

Lisainformatsioon: 5623 0350, Kalmer Kasela

© Copyright 2019 OÜ Viispluss Ehitus